Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Upaść między Suwałkami a Gdańskiem

27 stycznia 2016 | Rzecz o prawie | Joanna Kruczalak-Jankowska
autor zdjęcia: Mirosław Owczarek
źródło: Rzeczpospolita
źródło: materiały prasowe

Reforma sądownictwa polegająca na redukcji wydziałów upadłościowych jest mało zrozumiałym posunięciem i może mieć negatywne konsekwencje dla konsumentów – pisze profesor.

Taka obawa pojawia się niestety w związku z reorganizacją sądów wprowadzoną od 1 stycznia przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Jak czytamy na stronie internetowej MS, rozporządzeniem z 18 grudnia 2015 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie przekazania niektórym sądom okręgowym i sądom rejonowym rozpoznawania spraw gospodarczych z obszaru właściwości innych sądów okręgowych i sądów rejonowych (DzU z 24 grudnia 2015 r., poz. 2185) wprowadzono zmiany właściwości sądów upadłościowych.

Likwidacja wydziałów

Tym samym sprawy upadłości konsumenckiej, które do 31 grudnia 2015 r. były we właściwości sądów rejonowych w Łomży, Ostrołęce i Suwałkach, znajdą się we właściwości Sądu Rejonowego w Białymstoku; - Sądu Rejonowego w Słupsku – we właściwości Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku; Sądu Rejonowego we Włocławku – we właściwości Sądu Rejonowego w Toruniu; sądów rejonowych w Nowym Sączu i w Tarnowie – we właściwości Sądu Rejonowego dla Krakowa-Śródmieścia; sądów rejonowych w Siedlcach i Zamościu – we...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10354

Wydanie: 10354

Spis treści
Zamów abonament