Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Studenta łatwiej ściągnąć do kraju niż specjalistę

27 stycznia 2016 | Ekonomia
Według Roberta Stanikowskiego, partnera w BCG warto angażować Polaków za granicą, zwłaszcza studentów,  w programy promocji Polski.
źródło: materiały prasowe
Według Roberta Stanikowskiego, partnera w BCG warto angażować Polaków za granicą, zwłaszcza studentów, w programy promocji Polski.
Szansa na pozyskanie młodych przedsiębiorców
źródło: Rzeczpospolita
Szansa na pozyskanie młodych przedsiębiorców

Wyższa jakość życia w kraju i chęć założenia własnej firmy to dla młodych Polaków w Wielkiej Brytanii główne argumenty za powrotem nad Wisłę.

Anita Błaszczak

Ponad ośmiu na dziesięciu Polaków studiujących w Wielkiej Brytanii planuje w przyszłości wrócić do kraju. Ten wynik najnowszej ankiety firmy doradczej Boston Consulting Group przeprowadzonej pod koniec minionego roku wśród uczestników Polish Economic Forum (PEF) w Londynie (tym razem przed zaplanowanym na marzec 2016 spotkaniem) jest najlepszy w historii badania.

Podczas ubiegłorocznej, czwartej już edycji konferencji, którą organizuje stowarzyszenie polskich studentów w London School of Economics, ok. 77 proc. jej uczestników deklarowało chęć powrotu do Polski. Teraz już 83 proc. ma takie plany, przy czym co trzeci chciałby wrócić w przeciągu roku–trzech lat, a ponad połowa w perspektywie czterech–siedmiu lat, po zdobyciu doświadczenia zawodowego za granicą.

Użyć życia w kraju

Tym, co...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10354

Wydanie: 10354

Spis treści
Zamów abonament