Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dotacje dla przedsiębiorców ceniących społeczną odpowiedzialność biznesu

27 stycznia 2016 | Dobra Firma | Michał Kołtuniak

Przedsiębiorca przyjazny otoczeniu i wspierający lokalne instytucje, takie jak np. szkoły, przedszkola lub ośrodki kultury, może liczyć na rewanż w postaci 100 tys. zł dofinansowania.

„Zwiększenie konkurencyjności regionów poprzez społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR)" to nazwa projektu realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Do ósmego lutego mikro-, mali oraz średni przedsiębiorcy, którzy mają siedzibę w województwach: podlaskim, opolskim, warmińsko-mazurskim, łódzkim lub świętokrzyskim, mogą składać wnioski o dofinansowanie. Wszystko to w ramach ogłoszonego przez PARP konkursu.

Jego celem jest udzielenie pomocy w formie bezzwrotnego wsparcia finansowego na realizację projektów polegających na wdrożeniu rozwiązań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Przez taką odpowiedzialność rozumie się podejmowanie przez przedsiębiorcę rozwiązań bezpośrednio związanych z prowadzoną przez niego działalnością, uwzględniających aspekty społeczne i środowiskowe. Co kryje się za tą definicją? Jakie projekty mogą zaplanować i przeprowadzić przedsiębiorcy, a które to mogą zostać objęte 70-procentowym dofinansowaniem (do maksymalnie 100 tys. zł.)?

Można je podzielić na trzy obszary: środowisko naturalne, relacje z personelem przedsiębiorstwa, zaangażowanie społeczne.

Środowisko naturalne

Ten obszar odnosi się do działań skierowanych na ochronę środowiska i inwestycji minimalizujących...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10354

Wydanie: 10354

Spis treści
Zamów abonament