Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uchodźca odda ostatni grosz

27 stycznia 2016 | Świat | Jędrzej Bielecki
Uchodźca o imieniu Mohamad w miasteczku namiotowym w Naestved, 60 km od Kopenhagi
źródło: PAP/EPA
Uchodźca o imieniu Mohamad w miasteczku namiotowym w Naestved, 60 km od Kopenhagi

Bawaria, Badenia-Wirtembergia, a poza Niemcami także Dania, konfiskują własność azylantów, aby pokryć koszty ich pobytu. – To złamanie praw człowieka – uważa ONZ.

Przepis jest szczególnie kontrowersyjny w landach niemieckich ze względu na skojarzenie z przejmowaniem własności Żydów przez III Rzeszę.

Joachim Herrmann, bawarski minister spraw wewnętrznych, tłumaczy jednak wysokonakładowemu dziennikowi „Bild", że ubiegający się o azyl muszą najpierw wykorzystać własne dochody i majątek, zanim otrzymają pomoc – i dotyczy to także rodzinnej biżuterii. Nie możemy tolerować sytuacji, w której uchodźcy będą lepiej traktowani niż Niemcy, którzy otrzymują zasiłek dla bezrobotnych.

Brakuje 300 tys. mieszkań

Zgodnie z nowymi przepisami starający się o azyl będą musieli oddać gotówkę i przedmioty o wartości przewyższającej 750 euro.

– W ub.r. do Bawarii dotarło milion uchodźców. Ilu ich dokładnie pozostało, a ilu wyjechało do innych landów – nie wiemy. Ale jeśli ta fala nie zostanie zatrzymana, będą narastały konflikty między uchodźcami a biedniejszymi Niemcami, bo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10354

Wydanie: 10354

Spis treści
Zamów abonament