Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przejęli firmę, ale stracili uprawnienia

29 czerwca 2016 | Dobra Firma | Aleksandra Tarka

Nowy właściciel apteki, który wcześniej bez zezwolenia sprzedawał produkty lecznicze do hurtowni, musiał stracić zezwolenie na jej prowadzenie.

Spór w sprawie dotyczy cofnięcia spółce pozwolenia na prowadzenie apteki. Problemy właściciela apteki miały związek z postępowaniem prowadzonym przez prokuraturę. Z analizy faktur wynikało, że spółka dokonywała sprzedaży produktów leczniczych do hurtowni farmaceutycznej. Produkty lecznicze posiadały kategorię dostępności „wydawane z przepisu lekarza – Rp" na podstawie recepty.

O sprawie poinformowany został wojewódzki inspektor farmaceutyczny (WIF). Przy czym do pisma zostały załączone kopie faktur świadczące o tzw. „odwróconym łańcuchu dostaw" pozyskane w toku postępowania prowadzonego przez prokuraturę.

W konsekwencji inspektorzy WIF przeprowadzili kontrolę doraźną w aptece w obecności kierownika oraz osoby uprawnionej do reprezentowania właściciela apteki. W trakcie kontroli dokonali przeglądu faktur sprzedaży produktów leczniczych zarejestrowanych w programie komputerowym. Nie stwierdzono w nim faktur VAT sprzedaży produktów leczniczych do hurtowni farmaceutycznej. Stwierdzono jednak sprzedaż produktów leczniczych do kilku innych przedsiębiorców prowadzących apteki i zakup produktów leczniczych od czterech aptek.

W czasie kontroli nie udostępniono inspektorom papierowych faktur zakupu i sprzedaży. Następnego dnia po zakończeniu kontroli, zgodnie z ustaleniami inspektorzy przybyli do apteki ze sporządzonym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10483

Wydanie: 10483

Spis treści
Zamów abonament