Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co trzeba wiedzieć przed ubieganiem się o premię technologiczną

29 czerwca 2016 | Dobra Firma | Michał Kołtuniak

Tylko spełnienie obowiązkowych kryteriów formalnych i jak najlepsze wpisanie się w kryteria merytoryczne, rozumiane jako uzyskanie maksymalnej liczby punktów, daje szansę zdobycia dofinansowania na inwestycję początkową, którego wysokość to nawet sześć mln zł.

Michał Kołtuniak

Tyle pieniędzy może otrzymać firma, która sprosta kryteriom działania 3.2.2. „Kredyt na innowacje technologiczne". Dzięki nim można zainwestować w zakup nowych maszyn, urządzeń, sprzętu, linii produkcyjnych lub technologicznych, a także rozbudowę firmy oraz zakup wartości niematerialnych i prawnych, takich jak patenty, licencje, nieopatentowana wiedza techniczna. Czyli we wszystko, co pozwoli na rozwój przedsiębiorstwa i wprowadzenie nowych towarów, usług lub procesów produkcji.

Jednak zanim firma sięgnie po te środki, należy zweryfikować swój potencjał oraz potencjał drzemiący w samym projekcie i odnieść je do kryteriów formalnych i merytorycznych dla tej części programu „Inteligentny rozwój". Jak bowiem przy wszystkich unijnych środkach, w szczególności tych o charakterze bezzwrotnym, firma, aby uzyskać wsparcie, musi sprostać określonym wymaganiom. Odnoszącym się tak do samego przedsiębiorstwa, jak i charakterystyki projektu. Co zatem należy wiedzieć o programie „Kredyt na innowacje technologiczne", zanim rozpocznie się prace nad wnioskiem? W tym miejscu skoncentrujemy się na najważniejszych kryteriach merytorycznych.

Lista kryteriów

Na początku warto zacząć od ich wymienienia. Poniższe kryteria są weryfikowane przez panel ekspertów. A będą oni oceniać:

- zgodność...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10483

Wydanie: 10483

Spis treści
Zamów abonament