Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sojusz na dwa dni zagości w stolicy

29 czerwca 2016 | Życie Mazowsza | Izabela Kacprzak
Bezpieczeństwa podczas szczytu NATO będzie pilnowało 6 tys. funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej
autor zdjęcia: Danuta Matloch
źródło: Fotorzepa
Bezpieczeństwa podczas szczytu NATO będzie pilnowało 6 tys. funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej

W Warszawie odbędzie się jedna z droższych imprez, jaką zorganizowano w naszym kraju. - Korzyści będą odczuwalne przez lata-oceniają eksperci.

Wysokie koszty organizacji tej dwudniowej imprezy -według założeń resortu obrony ok. 160 mln zł-generują wyśrubowane wymogi związane z bezpieczeństwem, które muszą być zapewnione najważniejszym politykom, jacy 8 i 9 lipca zjadą do Warszawy. Nie wiadomo czy w tej sumie są środki za dodatkową pracę dla sześciu tysięcy policjantów, czy funkcjionariuszy Straży Granicznej. Przybędzie 58 delegacji- państw NATO, państw towarzyszących oraz organizacji międzynarodowych (ONZ, UE i Bank Światowy) - w sumie ok. 2,5 tysiące osób i ok. 1800 dziennikarzy.

Zajęty stadion

Na duży zysk liczy spółka PL.2012+ operator stadionu PGE Narodowy, który organizator szczytu wynajął aż na dwa miesiące.

Kwatera Główna NATO i Ministerstwo Obrony Narodowej-przejęło stadion już pod koniec maja (musiał być przebudowany pod potrzeby szczytu-wokół stadionu budowany jest m.in. trzykilometrowy betonowy mur) i zda go dopiero pod koniec lipca. W kontekście turnieju EURO 2016 we Francji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10483

Wydanie: 10483

Spis treści
Zamów abonament