Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rząd rozlicza poprzednie kierownictwo Poczty

29 czerwca 2016 | Ekonomia
Pensje w Poczcie znacząco odbiegają od średnich wynagrodzeń w przemyśle
źródło: Rzeczpospolita
Pensje w Poczcie znacząco odbiegają od średnich wynagrodzeń w przemyśle

Przeprowadzony w spółce audyt wykazał nieprawidłowości związane m.in. z wynagrodzeniem zarządu i wydatkami na doradztwo przy prywatyzacji – ujawnia resort infrastruktury.

michał duszczyk

Skala problemów i zaniedbań na Poczcie są ogromne – tak o sytuacji zastanej w zatrudniającej najwięcej osób (ponad 70 tys.) spółce Skarbu Państwa mówi „Rzeczpospolitej" Kazimierz Smoliński, wiceminister infrastruktury. Chce rozliczyć poprzedni zarząd operatora, który został odwołany w styczniu.

Nie było planów wejścia na GPW

W maju zakończył się audyt prowadzony w Poczcie Polskiej (PP). Ministerstwo Infrastruktury zamierza wkrótce upublicznić jego wyniki. – Audyt, który przeprowadziliśmy w spółce, wykazał wiele nieprawidłowości związanych np. z kosztami doradztwa czy wynagrodzeń – ujawnia nam wiceminister Smoliński.

Krytykuje poprzedni zarząd PP, na czele którego stał Jerzy Jóźkowiak, za brak podwyżek dla pracowników przy jednoczesnym wzroście wynagrodzenia kadry kierującej państwowym operatorem pocztowym. – Średnie miesięczne wynagrodzenie w PP jest dziś bardzo niskie, bo wynosi zaledwie 2,4 tys. zł brutto. Przez sześć ostatnich lat pracownicy nie dostali żadnej podwyżki, bo twierdzono, że nie ma na to pieniędzy. Ale jednocześnie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10483

Wydanie: 10483

Spis treści
Zamów abonament