Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wyższe kary za męczenie zwierząt

29 czerwca 2016 | Kraj | Andrzej Gajcy

Jak ustaliła „Rzeczpospolita", przygotowany przez resort sprawiedliwości projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt skupia się przede wszystkim na zwiększenie kar za zabijanie i znęcanie się nad nimi.

– Powiem szczerze: jestem zaskoczony, ale pozytywnie, bowiem nie słyszałem dotychczas o takich planach – mówi Cezary Wyszyński z Fundacji Viva. Jak podkreśla, jego fundacja z pewnością będzie popierać wszelkie zmiany zmierzające w kierunku zaostrzenia kar dla sprawców przestępstw na zwierzętach.

– Zwiększenie kary więzienia do pięciu lat, a także obowiązkowe zasądzanie nawiązki, to jest właściwy krok. Przydałyby się jeszcze inne rozwiązania, jak choćby obligatoryjny zakaz posiadania zwierząt dla sprawców takich przestępstw. Mam nadzieję, że te propozycje będą jeszcze konsultowane...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10483

Wydanie: 10483

Spis treści
Zamów abonament