Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Giełdy łapią oddech

29 czerwca 2016 | Ekonomia
Europejskie giełdy zyskiwały we wtorek, ale wciąż nie odrobiły  w pełni strat poniesionych od piątku. Funt i złoty umacniały się w stosunku do dolara.
źródło: Rzeczpospolita
Europejskie giełdy zyskiwały we wtorek, ale wciąż nie odrobiły w pełni strat poniesionych od piątku. Funt i złoty umacniały się w stosunku do dolara.

Po dwudniowej przecenie doszło do odbicia. Niepewność polityczna szybko jednak nie zniknie.

hubert kozieł

Cięcia brytyjskich ratingów dokonane przez agencje Fitch (z AA+ do AA) oraz Standard & Poor's (z najwyższego poziomu AAA do AA) nie sprawiły większego wrażenia na inwestorach. Na europejskich rynkach doszło we wtorek do odbicia.

Londyński indeks FTSE 250 zyskiwał po południu 3,3 proc., FTSE 100 rósł wówczas o blisko 3 proc., niemiecki DAX o 3 proc., a polski WIG20 rósł o ponad 1 proc. Funt umacniał się o prawie 1 proc. wobec dolara. Straty odrabiała też polska waluta. Za dolara płacono już mniej niż 4 zł, a za 1 franka szwajcarskiego 4,08 zł.

To było odreagowanie silnej przeceny, do której doszło w piątek i poniedziałek, po brytyjskim referendum w sprawie Brexitu. W jej trakcie z giełd całego świata wyparowało...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10483

Wydanie: 10483

Spis treści
Zamów abonament