Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tylko Rosja jest groźna

29 czerwca 2016 | Rzecz o polityce | Marek Migalski
autor zdjęcia: Bartosz Siedlik
źródło: Fotorzepa

Co nam zagraża? Co jest prawdziwym niebezpieczeństwem dla Polski i Polaków? Od trafnej odpowiedzi na te pytania zależy nasza przyszłość – jako państwa i jako ludzi.

Niestety, debata publiczna została tak zdominowana przez ignorantów i histeryków, że coraz trudniej o trafną diagnozę w tej materii. Prawica oszalała na wieść o tym, że do naszego kraju ma przyjechać 7 tys. uchodźców. Czyli po jednej rodzinie na każdą gminę. Tak, tak, politycy i publicyści prawicowi wpadli w przerażenie, że jedna imigrancka rodzina w Warszawie lub w Raciborzu stanowić będzie poważne zagrożenie dla naszych żon, które niechybnie będą gwałcone, oraz dla naszego kraju, który rychło stanie się siedliskiem islamskich fundamentalistów. To pokazuje skalę problemu w odniesieniu do właściwej identyfikacji niebezpieczeństw dla naszego państwa.

Oko Wielkiego Brata

Z kolei lewica postrzega największe zagrożenie dla naszego bytu w... Stanach Zjednoczonych. Naprawdę, politycy i publicyści lewicowi na serio widzą w USA ten podmiot, który nastaje na nasze wolności i swobody. Określają go jako Wielkiego Brata czyhającego na naszą intymność, zmuszającego nas do kupowania jego produktów, inwigilującego nasze życie prywatne, zaganiającego nas do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10483

Wydanie: 10483

Spis treści
Zamów abonament