Nowe technologie pomagają oświetlić taniej i lepiej
Skomplikowana struktura własnościowa systemów oświetlenia jest dla samorządów problemem przy realizacji projektów inwestycyjnych.
grzegorz psujek
Oświetlenie ulic to jedna z najważniejszych kwestii, nad którą pieczę trzymają polskie samorządy. Jest to temat występujący na styku między biznesem a administracją lokalną. Dla jednych jest to obowiązek, który muszą wypełnić dla dobra mieszkańców. Dla drugich – wart miliardy złotych biznes związany z budową, modernizacją i konserwacją infrastruktury. Z jakimi problemami i wyzwaniami muszą się borykać? Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy debaty „Bezpieczeństwo mieszkańców i kierowców, nowoczesne technologie, efektywność kosztowa" zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą".
Najważniejszą i podstawową kwestią jest bieżąca działalność systemów oświetlenia. Przykładem może być Łódź. – PKP Energetyka konserwuje u nas oświetlenie będące majątkiem miasta – wyjaśniał Marcin Woźniak z Zarządu Dróg i Transportu miasta Łodzi. – Utrzymujemy punkt świetlny. Firma jako konserwator oświetlenia zapewnia całodobowy serwis. Dotyczy to wymiany bezpieczników, źródła światła, opraw czy odtworzenia słupa oświetleniowego, a także walki ze ewentualnej korozją – tłumaczył.
Firmy, które zajmują się kwestią utrzymania infrastruktury, muszą spełniać kilka podstawowych warunków. Eksperci podkreślają, że bardzo ważne jest tutaj doświadczenie. – Jesteśmy firmą,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta