Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kształcenie podyplomowe lekarzy i stomatologów podlega zwolnieniu

07 listopada 2016 | Podatki

Przekazywanie wiedzy, umiejętności, wiadomości związanych z określonym zawodem i jego wykonywaniem pozwala na preferencyjne opodatkowanie, jeśli usługi te są organizowane w formach i na zasadach przewidzianych w odrębnych przepisach.

 

Marcin Szymankiewicz

ABC sp. z o.o. (podatnik VAT czynny) prowadzi m.in. działalność związaną z organizacją kursów medycznych skierowanych do lekarzy i lekarzy stomatologów. Według klasyfikacji PKD kursy te to „pozostałe, pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej nie sklasyfikowane". Spółka nie jest jednostką objętą systemem oświaty w rozumieniu przepisów o systemie oświaty, nie posiada zaświadczenia o wpisie do ewidencji szkół i placówek niepublicznych. Ma natomiast akredytację oraz stosowny wpis do rejestru podmiotów świadczących usługi kształcenia podyplomowego lekarzy i lekarzy stomatologów prowadzonego przez Okręgową Izbę Lekarską oraz Naczelną Izbę Lekarską. Wszystkie organizowane przez spółkę kursy medyczne zgłaszane są do ww. instytucji w celu weryfikacji oraz ewentualnej akceptacji programu naukowego. Dzięki posiadanej akredytacji spółka posiada prawo do nadawania uczestnikom kursów medycznych punktów edukacyjnych na podstawie rozporządzenia ministra zdrowia z 6 października 2004 r. w sprawie sposobu dopełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów, które są potwierdzeniem realizacji ustawowego obowiązku lekarzy i lekarzy dentystów – ciągłego kształcenia podyplomowego.

Organizowane przez spółkę kursy medyczne zawsze mają na celu uzyskanie lub uaktualnienie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10593

Wydanie: 10593

Spis treści
Zamów abonament