Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Opłaty z tytułu restrukturyzacji są kosztem uzyskania przychodu

07 listopada 2016 | Podatki | Agnieszka Krzyżaniak

Spółka zaliczy do kosztów opłatę z tytułu przeniesienia określonej funkcji oraz składnika aktywów dotyczącego prawa do realizacji działalności handlowej na podstawie kontraktu zawartego z klientem, a także towarzyszącego im ryzyka, skalkulowane w oparciu o wygenerowane rzeczywiste przychody.

Takie stanowisko zajęła Izba Skarbowa w Katowicach w interpretacji z 30 sierpnia 2016 r. (IBPB-1-3/4510-692/16-1/AW).

Polska spółka należąca do międzynarodowej grupy kapitałowej jest liderem w projektowaniu, produkcji i sprzedaży inteligentnych systemów podtrzymywania energii. Spółka zajmuje się produkcją systemów bateryjnych i pełni rolę producenta kontraktowego. W tym celu zawarła ramową umowę z zagraniczną spółką powiązaną z grupy na dostawę, sprzedaż oraz świadczenie usług związanych z produkowanymi systemami bateryjnymi. Spółka zagraniczna pełni rolę podmiotu zajmującego się sprzedażą i procesami negocjacyjnymi na rzecz zewnętrznych klientów. Wynagrodzenie polskiej spółki z tytułu sprzedaży wyrobów zostało ustalone zgodnie z metodą rozsądnej marży („koszt plus") na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy o CIT oraz § 14 rozporządzenia ministra finansów z 10 września 2009 r. w sprawie sposobu i trybu określania dochodów osób prawnych w drodze oszacowania oraz sposobu i trybu eliminowania podwójnego opodatkowania osób prawnych w przypadku korekty zysków podmiotów powiązanych (dalej: rozporządzenie o cenach transferowych).

W 2014 roku obie spółki podjęły decyzję o zaprzestaniu sprzedaży...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10593

Wydanie: 10593

Spis treści
Zamów abonament