Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pieniądze do wzięcia na remonty i termomodernizację

07 listopada 2016 | Nieruchomości
źródło: materiały prasowe

Grzegorz Zieliński, dyrektor Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju na Polskę i kraje bałtyckie.

Rz: Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) uruchomił Program Finansowania Efektywności Energetycznej w Budynkach Mieszkalnych w Polsce – PolREFF. Ile pieniędzy i w jakim czasie jest do wykorzystania?

Grzegorz Zieliński, dyrektor EBOiR na Polskę i kraje bałtyckie: Na finansowanie inwestycji przynoszących oszczędność energii dla właścicieli mieszkań, domów i budynków mieszkalnych przeznaczone jest 200 mln euro. Pierwsze wnioski o kredyty gotówkowe, umożliwiające sfinansowanie modernizacji budynków mieszkalnych, są przyjmowane już od początku listopada 2016 roku w lokalnych oddziałach Banku Zachodniego WBK.

Banki uczestniczące w programie przewidują, iż przeznaczona dla nich pula zostanie wykorzystana w ciągu kilku miesięcy. Z naszej strony program jest zaplanowany do połowy 2018 roku, ale w przypadku dużego zainteresowania na rynku może zostać przedłużony, jak również mogą zostać przekazane dodatkowe środki finansowe od EBOiR.

Dla kogo będą kredyty, kto z nich skorzysta: indywidualni właściciele...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10593

Wydanie: 10593

Spis treści
Zamów abonament