Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pieniądze dla samorządów na opiekę zdrowotną

28 lutego 2017 | Administracja | Anna Puszkarska

Wnioski o dofinansowanie programów polityki zdrowotnej na 2017 r. jednostki samorządu terytorialnego muszą złożyć do 15 marca.

Od 1 stycznia 2017 r. obowiązują zmiany w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (wprowadzone ustawą o zdrowiu publicznym). Umożliwiają one jednostkom samorządu terytorialnego (dalej j.s.t.) wnioskowanie do dyrektorów oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia (dalej NFZ) o dofinansowanie programu polityki zdrowotnej danej j.s.t. – w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych innych niż określone w wykazach świadczeń gwarantowanych.

Złożenie wniosku

Co do zasady, j.s.t. będzie składała wniosek o dofinansowanie do 1 września roku poprzedzającego rok rozpoczęcia realizacji programu. Jednak na 2017 r. termin składania wniosków upływa 15 marca 2017 r. Wniosek składa się w postaci papierowej do właściwego miejscowo oddziału NFZ. Powinien on zawierać m.in.:

- wskazanie programu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10687

Wydanie: 10687

Spis treści
Zamów abonament