Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Legenda naszej młodości

28 lutego 2017 | Sport | Stefan Szczepłek

Włodzimierz Lubański kończy dziś 70 lat. Cudowne dziecko jest emerytem, a to uświadamia wszystkim, którzy go kochali, że też nie są już pierwszej młodości.

Inaczej mówiąc, dla znacznej części Polaków (bez podziału na płcie), którzy przyszli na świat w latach 40. i 50., Lubański stanowi punkt odniesienia.

Dla naszych dzieci i wnuków najlepszym polskim piłkarzem w historii jest Robert Lewandowski. Ale dla nas to nie jest takie oczywiste. Może będzie, jak wywalczy kilka pucharów i poprowadzi reprezentację Polski do sukcesów. Według mnie najlepszym polskim piłkarzem był Kazimierz Deyna. Inni uważają, że Lubański lub Zbigniew Boniek, a starsi są zdania, że Gerard Cieślik. Ci, których już dawno nie ma wśród nas, pierwszeństwo przyznawali Ernestowi Wilimowskiemu. Każda epoka ma swoich bohaterów.

Lubański trafił na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10687

Wydanie: 10687

Spis treści
Zamów abonament