Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gdańsk opracował program integracji imigrantów

28 lutego 2017 | Administracja | Robert Gawłowski

Stworzone zostały specjalne procedury, które ułatwią imigrantom życie na terenie miasta.

Władze Gdańska przygotowały program integracji imigrantów. Jego powstanie było efektem rocznych prac międzysektorowego i interdyscyplinarnego Zespołu ds. modelu integracji imigrantów i imigrantek, który wypracował „Model integracji imigrantów". Model ten stanowi określenie obszarów i kierunków działań zmierzających do prowadzenia skutecznej i efektywnej polityki Miasta Gdańska dotyczącej integracji imigrantów.

Usługi publiczne

Podstawą opracowania wskazanego wyżej dokumentu był przegląd sposobu zarządzania usługami publicznymi realizowanymi przez administrację samorządową w obszarach edukacji, ochrony zdrowia, pomocy społecznej, bezpieczeństwa publicznego, rynku pracy oraz mieszkalnictwa oraz wypracowanie standardów ich działania na przyszłość. Nie ulega bowiem wątpliwości, że wiele problemów, z którymi borykają się imigranci można rozwiązać kompleksowo poprzez zintegrowanie zarządzania wskazanymi usługami.

Inspiracją do podjęcia prac były doświadczenia innych krajów europejskich zrzeszonych w ramach międzynarodowej sieci EuroCities, a także wsparcie przedstawicieli wielu sektorów i środowisk z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10687

Wydanie: 10687

Spis treści
Zamów abonament