Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pieniądze kością niezgody

23 maja 2017 | Rzecz o prawie | Marek Domagalski

Rz: Ostrzeżenia samorządu komorników o groźbach plajty nie powstrzymały rządu od przyjęcia projektu dwóch ustaw reformujących tę profesję. Jesteście, panie prezesie, gotowi do tych zmian?

Rafał Fronczek, prezes Krajowej Rady Komorniczej: Środowisko jest przerażone. W szczególności młodzi komornicy, asesorzy, aplikanci i pracownicy kancelarii, którzy widzą, że projektowane zmiany najszybciej uderzą w nich. Trzeba wyraźnie powiedzieć, że na te zmiany nie jest też gotowe państwo. Zostanie ono poważnie osłabione na skutek zapaści systemu egzekucji sądowej. Doprowadzić to może do poważnych negatywnych skutków gospodarczych i społecznych, takich jak zwiększenie zatorów płatniczych, jak też spadku zaufania społecznego i biznesowego, co wpływa na tempo rozwoju gospodarczego. W efekcie odczują to Polacy, którzy będą ponosić wyższe koszty kredytów i pożyczek oraz płacić więcej za różnego rodzaju usługi masowe. Drastycznie pogorszy się też ściągalność alimentów.

Zaprezentowali państwo raport o skutkach finansowych reformy. Zgodnie z nim 57 proc. kancelariom grozi przejście pod finansową kreskę, a nawet...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10756

Wydanie: 10756

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament