Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przyciągnąć najmłodszych do sportu

23 maja 2017 | Życie Ziemi Podlaskiej | Olgierd Kwiatkowski
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Rzeczpospolita

Chcemy otworzyć ścianę wschodnią na piłkę ręczną – mówi Artur Siódmiak, były reprezentant Polski w tej dyscyplinie, wicemistrz świata z 2007 roku, który we współpracy z lokalnym samorządem otwiera w Białymstoku kolejny ośrodek swojej Akademii Młodych Mistrzów.

Rz: Białystok nie jest silnym ośrodkiem piłki ręcznej. Żaden klub z tego miasta czy regionu nigdy nie sięgnął po medal mistrzostw Polski, nie występuje w najwyższej lidze. Skąd pomysł, by właśnie tu zorganizował pan „Artur Siódmiak Camp"?

Artur Siódmiak: Akcję, którą wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki, a prowadzimy ją z ramienia mojej fundacji jako Akademia Młodych Mistrzów, organizowana jest nie tylko w tych ośrodkach, w których piłka ręczna ma mocne korzenie. Pomyśleliśmy, że dobrze byłoby rozszerzyć naszą działalność na wschód i zaangażować tutejsze dzieciaki w sport, potem w piłkę ręczną. Mamy 21 ośrodków w Polsce, Białystok byłby 22. Myślimy też o akademiach w Suwałkach, Ełku. Niedaleko, bo w Olsztynie, istnieją już trzy nasze akademie. W wakacje organizujemy obóz sportowy w Łomży. Chcemy otworzyć ścianę wschodnią na piłkę ręczną. Dać dzieciom alternatywę, zapewnić ciekawy sposób spędzania wolnego czasu.

Powiedział pan, że przede wszystkim stawiacie na sport, dopiero później na piłkę ręczną...

Ideą naszej akcji nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10756

Wydanie: 10756

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament