Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niełatwo uaktualnić świadectwo po wyroku sądu

23 maja 2017 | Dobra Firma
źródło: Rzeczpospolita

Gdy były pracownik nie chce przedłożyć świadectwa pracy w celu uzupełnienia jego treści o niekorzystnym dla niego wyroku sądu pracy, pracodawca może próbować zmusić go do tego składając kolejny pozew.

- Sąd pracy przyznał na moją rzecz od byłego pracownika odszkodowanie za nieuzasadnione rozwiązanie przez niego umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia z powołaniem się na ciężkie naruszenie przeze mnie podstawowych obowiązków wobec niego. Wyrok się uprawomocnił, ale były pracownik nie przedłożył mi świadectwa pracy w celu uzupełnienia jego treści o informację o orzeczeniu sądu. Co mogę zrobić w tej sytuacji? – pyta czytelnik.

Etatowiec może rozwiązać umowę o pracę w trybie dyscyplinarnym m.in. wtedy, gdy pracodawca dopuścił się względem niego ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków. Pracownikowi przysługuje wówczas odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za okres wypowiedzenia, a jeżeli angaż został zawarty na czas określony –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10756

Wydanie: 10756

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament