Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Do końca maja trzeba przekazać sprawozdanie finansowe

23 maja 2017 | Administracja

Rada gminy musi rozpatrzyć i zatwierdzić sprawozdanie finansowe, wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu, do 30 czerwca roku następującego po roku budżetowym. W tym terminie powinna też podjąć uchwałę w sprawie absolutorium dla wójta (burmistrza, prezydenta miasta).

Roczne sprawozdanie finansowe gminy podlega badaniu przez biegłego rewidenta. Czy w ustawie o finansach publicznych sprecyzowano w jakim terminie powinno zakończyć się takie badanie?

Nie. Musi to być jednak termin umożliwiający przekazanie sprawozdania finansowego, wraz z opinią biegłego rewidenta, radzie gminy do końca maja.

W myśl art. 268 ustawy o finansach publicznych (dalej u.f.p.) roczne sprawozdanie finansowe jednostki samorządu terytorialnego (dalej j.s.t.), w której liczba mieszkańców – ustalona przez Główny Urząd Statystyczny na 31 grudnia roku poprzedzającego rok, za który sporządzono sprawozdanie – przekracza 150 tysięcy, podlega badaniu przez biegłego rewidenta. Zakres sprawozdania finansowego j.s.t. określono w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10756

Wydanie: 10756

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament