Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wiosna budzi turystów

23 maja 2017 | Życie Ziemi Podlaskiej | Grażyna Zawadka
Rozlewiska Biebrzy to raj dla kajakarzy i miłośników podglądania dzikiej przyrody.
źródło: Fotolia
Rozlewiska Biebrzy to raj dla kajakarzy i miłośników podglądania dzikiej przyrody.

Kajakiem, łodzią ze szklanym dnem lub jedną z wąskotorówek. Podlasie i Suwalszczyzna to doskonałe miejsce zarówno na krótki wypad, jak i dłuższy urlop.

Uroki Podlasia docenia coraz więcej osób z kraju i z zagranicy. Tych ostatnich w minionym roku odwiedziło region o jedną trzecią więcej niż rok wcześniej. Ten rok może być jeszcze lepszy. W maju sezon turystyczny rozpoczął się na dobre, a ośrodki oferują całą gamę atrakcji. – Spośród krajowych turystów od lat najwięcej przyjeżdża mieszkańców Warszawy, a jeśli chodzi o zagranicę, liderem są Niemcy – mówi Urszula Arter, rzeczniczka urzędu marszałkowskiego.

Z raportu na temat ruchu turystycznego za 2016 r. wynika, że w regionie najczęściej odwiedzana była Puszcza Augustowska, a następnie Dolina Biebrzy, kraina bagien i mokradeł oraz Suwalszczyzna. Turyści chętnie odwiedzali Białowieski Park Narodowy, a w nim m.in. Rezerwat Pokazowy Żubrów. Więcej było gości zagranicznych – głównie Niemców, Litwinów, Francuzów i Brytyjczyków. Gości przyciąga nienaruszona i urzekająca przyroda i dobrze przygotowane szlaki, w tym rowerowe. Najbardziej popularną ubiegłoroczną imprezą były augustowskie Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym – widowiskowe zawody wodniackie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10756

Wydanie: 10756

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament