Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Za mało strzelania i ćwiczeń na poligonie

23 maja 2017 | Kraj | Marek Kozubal
NSR liczy teraz ok. 12 tys. żołnierzy
autor zdjęcia: Bartłomiej Zborowski
źródło: Fotorzepa
NSR liczy teraz ok. 12 tys. żołnierzy

Żołnierze Narodowych Sił Rezerwowych uważają, że ich formacja powinna zostać przekształcona w coś na wzór amerykańskiej Gwardii Narodowej.

Zawodowi wojskowi nisko oceniają przydatność dla systemu obrony państwa żołnierzy z Narodowych Sił Rezerwowych. Ci zaś krytycznie patrzą na szkolenia organizowane przez armię – wynika z badań Wojskowego Biura Badań Społecznych (WBBS), które poznała „Rzeczpospolita".

NSR liczą ok. 12 tys. żołnierzy – ochotników i rezerwistów. Stanowią oni zaplecze zawodowej armii. Jak wynika z badań WBBS, kandydaci do NSR traktują tę służbę jako wstępny etap dalszej kariery zawodowej w wojsku (tak uważa 79 proc.).

O ich zaangażowaniu świadczy to, że po odbyciu szkolenia 70 proc. skłonnych jest uczestniczyć w kolejnych ćwiczeniach jeszcze w tym samym roku. Ankietowani generalnie dobrze oceniają ćwiczenia organizowane przez armię – twierdzą, że poszerzają one ich wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu pola walki,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10756

Wydanie: 10756

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament