Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zwierzyniec czeka na lekkoatletów

23 maja 2017 | Życie Ziemi Podlaskiej | Olgierd Kwiatkowski
Zmodernizowany stadion czeka na krajowych mistrzów lekkiej atletyki.
źródło: Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji
Zmodernizowany stadion czeka na krajowych mistrzów lekkiej atletyki.

W lipcu na zmodernizowanym stadionie Zwierzyniec odbędą się mistrzostwa Polski, największa lekkoatletyczna impreza w historii Białegostoku.

„Białostocki okręg, któremu pozostało zaledwie kilka dni na otwarcie mistrzostw, przygotowuje się bardzo solidnie i wszystkie szczegóły zostały już prawie skończone, ale niestety komendant ośrodka por. Żmudziński popełnił wielki błąd. Dopiero na dwa tygodnie przed mistrzostwami zabrał się do przebudowania bieżni, o której trzeba było pomyśleć nieco wcześniej, w ten sposób uniemożliwił wszystkim lekkoatletom białostockim treningi. Jeśliby Białystok posiadał drugą bieżnię byłoby to godne pochwały, tak zaś stało się raczej lekkomyślnością" – tak w lipcu 1935 roku „Przegląd Sportowy" oceniał stan przygotowań do XVI Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski mężczyzn, które miały się odbyć kilka dni później w stolicy Podlasia. Niestety, prognozy dziennika okazały się słuszne. Według prasowych relacji właśnie z powodu złego stanu nawierzchni, ale też słabszego poziomu sportowców, „zawody stały na gorszym niż zakładano poziomie".

Stadion Zwierzyniec liczył wówczas niespełna dziewięć lat. Na oddanym do użytku 5 września 1926 roku obiekcie można było grać w piłkę, uprawiać lekką atletykę, obok zbudowano także korty tenisowe, pierwotnie planowano zrobić w pobliżu miejsce pod pole golfowe. Nieszczęsna bieżnia, na którą tak narzekano dziesięć lat później, miała 425 m długości, była piaszczysta z drobinkami kamieni i bardzo wrażliwa na pogodę. Trudno było na niej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10756

Wydanie: 10756

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament