Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Marsz pójdzie inną drogą

23 maja 2017 | Kraj | Zuzanna Dąbrowska

Organizatorzy III Trójmiejskiego Marszu Równości, który odbędzie się w sobotę w Gdańsku, zmienili jego trasę oraz zrezygnowali z pikniku.

Zapowiedziano, że w manifestacji wezmą udział zagraniczni goście i b. wysoki urzędnik watykański ks. Krzysztof Charamsa. O zmianach dotyczących organizacji tegorocznego marszu poinformowali przedstawiciele Stowarzyszenia na rzecz Osób LGBT Tolerado. Prezes Nikodem Mrożek wyjaśnił, że decyzja o zmianie trasy marszu oraz rezygnacji z planowanego wcześniej dwugodzinnego pikniku zapadła ze względów bezpieczeństwa.

Marsz Równości miał ruszyć w sobotę o godz. 15 z placu Zebrań Ludowych, przejść ulicami miasta i dojść na dawne tereny Stoczni Gdańskiej. W okolicy tej trasy kontrmanifestacje zgłosiły organizacje prawicowe i narodowe. Po zmianie trasy marsz ruszy o 16 ze skweru pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, przejdzie ulicą Grunwaldzką i zakończy się w centrum Wrzeszcza. – Nie ma już możliwości zgłoszenia żadnej kontrmanifestacji. Jakakolwiek próba zablokowania jezdni na naszej trasie będzie nielegalna – powiedział Mrożek.

Wydanie: 10756

Wydanie: 10756

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament