Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Funkcjonariusz może walczyć o uposażenie w sądzie pracy

08 sierpnia 2017 | Administracja | Małgorzata Jankowska

Służba Więzienna: Są trzy rodzaje procedur, regulujących postępowania w sprawach ze stosunku służbowego funkcjonariuszy. To, która w danym przypadku ma zastosowanie zależy od przedmiotu rozstrzygnięcia.

- Dyrektor Zakładu Karnego obniżył funkcjonariuszowi Służby Więziennej otrzymywany przez niego dodatek do kwoty 10 zł miesięcznie. Funkcjonariusz wystąpił do dyrektora okręgowego SW o stwierdzenie nieważności tej decyzji. Ten jednak odmówił i umorzył postępowanie w tej sprawie. Jego decyzję utrzymał dyrektor generalny służby więziennej, którą to decyzję funkcjonariusz zaskarżył do sądu administracyjnego. Ten jednak oddalając skargę kasacyjną nie zajął się merytorycznym zbadaniem sprawy obniżenia dodatku służbowego. Czy miał rację?

Tak. Obniżenie dodatku służbowego można zaskarżyć, ale nie do sądu administracyjnego. Rozpatrywanie sporów o roszczenia funkcjonariuszy ze stosunku służbowego regulują przepisy rozdziału 20 ustawy o Służbie Więziennej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10821

Wydanie: 10821

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament