Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowy początek Andrzeja Dudy

08 sierpnia 2017 | Kraj | Michał Szułdrzyński

Prezydent Andrzej Duda nie przeszedł na stronę opozycji. Zrozumiał tylko, że zadania głowy państwa są inne niż notariusza obozu rządzącego.

W trzeci rok urzędowania prezydent wchodzi z zupełnie innym potencjałem politycznym niż rok temu. Wówczas – co warto przypomnieć – nie urządzano niemal żadnych większych rocznicowych eventów.

Dziś sytuacja jest inna. Andrzej Duda w drugą rocznicę swej prezydentury znalazł się w sytuacji, która jest nowym początkiem jego kadencji. Za sprawą decyzji, które podjął w ostatnich miesiącach, dokonał swego rodzaju politycznego resetu. Podobnie jak dwa lata temu dziś z jednej strony znów może wszystko – wszak po zawetowaniu trzech ustaw przygotowanych przez PiS głowa państwa przełamała swego rodzaju imposybilizm – a z drugiej znalazł się w zupełnie nowej sytuacji, jeśli chodzi o zaufanie społeczne.

Przeciwnicy PiS uważają, że złamał konstytucję (m.in. przy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10821

Wydanie: 10821

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament