Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie będę współpracował z LOT

08 sierpnia 2017 | Ekonomia
Jozsef Varadi
autor zdjęcia: Chris Ratcliffe
źródło: Bloomberg
Jozsef Varadi

Nie mam pewności, czy polski przewoźnik rzeczywiście przetrwa, i bardzo wątpię, czy będzie w stanie utrzymać połączenia z Węgier za Atlantyk – mówi prezes Wizz Air.

Jozsef Varadi

Rz: Macie zysk i nowe samoloty. Ceny akcji w Londynie poszły w górę i nie reagują na niekorzystne informacje o brexicie. W jakim kierunku będzie się teraz rozwijał Wizz Air?

Rzeczywiście, mamy dobre wyniki przewozowe i finansowe. Liczba pasażerów, którzy polecieli z nami w I kwartale roku finansowego 2017/2018, wzrosła o 25 proc., a zysk netto zwiększył się do ponad 58 mln euro. To wszystko wtedy, gdy rozwijaliśmy siatkę połączeń w tempie dotychczas nienotowanym. A to przecież jest kosztowne. Nie obawiamy się brexitu, bo cały czas latamy także do krajów, które nie są członkami Unii. Otworzyliśmy bazę w Luton, uruchomiliśmy kierunki, na których wcześniej nie lataliśmy, jak chociażby Rosja, Kazachstan i Maroko. I chcemy kontynuować rozwój, a żeby to było możliwe, właśnie podpisałem umowę na dostawy kolejnych 10 airbusów 321. W marcu 2020 będziemy mieć w naszej flocie ponad 120 maszyn. Czyli przed nami dalszy wzrost. Naszym najważniejszym rynkiem pozostaje Polska. W 2016 r. zanotowaliśmy tutaj 13-proc. wzrost liczby pasażerów, od początku 2017 jego tempo przyspieszyło do 17 proc. I takich wyników oczekuję w najbliższych latach.

Włączacie do floty nowe maszyny, otwieracie nowe kierunki, co wiąże...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10821

Wydanie: 10821

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament