Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Specjalista od eksportu poszukiwany

08 sierpnia 2017 | Ekonomia
Działy eksportu polskich firm są podporą wzrostu zagranicznej sprzedaży
źródło: Rzeczpospolita
Działy eksportu polskich firm są podporą wzrostu zagranicznej sprzedaży

Rosnące chęci polskich firm do ekspansji za granicą zwiększyły w ostatnich latach zapotrzebowanie na specjalistów, którzy w tym pomogą.

Anita Błaszczak

W ubiegłym roku na czołowym portalu rekrutacyjnym Pracuj.pl opublikowano ponad 824 oferty dla specjalistów ds. eksportu, o 8 proc. więcej niż rok wcześniej i ponad dwa razy więcej niż przed pięcioma laty.

– Pracowników zajmujących się eksportem poszukuje się głównie w takich branżach, jak: handel i sprzedaż, budownictwo i nieruchomości, przemysł lekki, przemysł ciężki oraz produkcja dóbr szybkozbywalnych, FMCG – wylicza Aleksandra Kowalewska z Grupy Pracuj, właściciela Pracuj.pl.

Duże możliwości

Faktyczna liczba ofert skierowanych do specjalistów ds. eksportu może być znacznie większa, gdyż sporo firm włącza ich do działów handlowych albo działów obsługi sprzedaży czy klienta. Taką praktykę stosuje np. Oknoplast, gdzie eksport (do 12 krajów) zapewnia 70 proc. przychodów. Jak wyjaśnia Joanna Jeziorowska, dyrektor personalna firmy, działa tam liczący 84 specjalistów dział obsługi sprzedaży podzielony na zespoły terytorialne,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10821

Wydanie: 10821

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament