Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gdańsk przyciąga także stażystów

08 sierpnia 2017 | Życie Regionów | Anita Błaszczak
źródło: Rzeczpospolita

Do ponad 14,7 tys. wzrośnie w tym roku łączna liczba studentów i absolwentów uczelni uczestniczących w projekcie Wakacyjny Staż, który od 2003 r. organizuje Urząd Miejski w Gdańsku.

– Wakacyjny Staż 2017 to dobra okazja dla studentów i absolwentów, aby zdobyć praktyczne umiejętności i cenne doświadczenie, a niejednokrotnie też szansa na stałe zatrudnienie– twierdzi Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej. W tym roku władze miasta już po raz 15. zorganizowały letni program stażowy dla młodych ludzi, zapraszając do współpracy lokalne firmy.

– Akcja od lat cieszy się dużym zainteresowaniem, bo przynosi wymierne obopólne korzyści. Młodym daje okazję do nabycia nowych umiejętności. Fundatorzy stażu zaś mogą poznać kolejne nowe pokolenia i skorzystać z nowej energii, świeżych pomysłów i pomocy od młodych, zaangażowanych osób – wyjaśnia Aleksandra Dulkiewicz.

Korzyści dla młodych

Statystyki urzędu potwierdzają, że chętnych do udziału w letniej akcji przybywa. W tym roku zgłosiło się aż 93 pracodawców (najwięcej w historii projektu)...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10821

Wydanie: 10821

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament