Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Posłowie Republiki Islamskiej i selfie z panią

08 sierpnia 2017 | Świat | Dział Zagraniczny
źródło: PAP/EPA

Poruszenie w Iranie wywołało zachowanie deputowanych do parlamentu. Wielu panów fotografowało obecną w sobotę w Teheranie Federicę Mogherini, wysoką przedstawiciel UE ds. polityki zagranicznej.

44-letnia Włoszka miała włosy skromnie przykryte chustą (co nie spodobało się niektórym liberałom w Europie, jako wyraz uległości wobec reżimu Republiki Islamskiej). Ale zdaniem konserwatywnych krytyków i tak skusiła posłów do nadmiernej ekscytacji.

– Zachowywali się niegodnie – napisała agencja Fars. – Robili selfie hańby – dodawali bliscy ajatollahom internauci. Jeden z konserwatywnych posłów uznał, że jego koledzy całkowicie ulegli modom z zepsutego Zachodu.

Przy okazji zagubił się cel wizyty Mogherini. Brała udział w inauguracji drugiej kadencji prezydenta Hasana Rowhaniego. Powiedziała, że UE „niezachwianie" popiera zawarte dwa lata temu porozumienia atomowe Zachodu z Iranem. Podważa je prezydent USA Donald Trump.

Sam Rowhani powiedział, że jego kraj „nie będzie pierwszym", który się wycofa z porozumienia, choć nie będzie milczał, gdy łamie je Ameryka.

Wydanie: 10821

Wydanie: 10821

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament