Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy będa kary za brak audytu

17 listopada 2017 | Prawo w biznesie | Paweł Zouner

Realizacja oceny energetycznej powinna zostać zlecona podmiotowi niezależnemu od audytowanego przedsiębiorcy, posiadającemu wiedzę oraz odpowiednie doświadczenie zawodowe.

Najwięksi polscy przedsiębiorcy zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o efektywności energetycznej mieli do 30 września 2017 r. obowiązek przeprowadzenia audytu energetycznego swojego przedsiębiorstwa. To jeszcze nie koniec – najpóźniej do 30 października tego roku do prezesa Urzędu Regulacji Energetyki powinni złożyć zawiadomienie o przeprowadzeniu audytu.

Jak wynika z dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2012/27/UE w sprawie efektywności energetycznej audytem energetycznym jest opracowanie zawierające analizę zużycia energii oraz określające stan techniczny obiektów, urządzeń technicznych lub instalacji, zawierające wykaz przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej obiektu, urządzenia technicznego lub instalacji, a także ocenę ich opłacalności ekonomicznej i możliwej do uzyskania oszczędności energii. Zgodnie z przepisami ustawy, audyt taki służy realizacji celu, jakim jest przeprowadzenie szczegółowych i potwierdzonych obliczeń dotyczących proponowanych przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej oraz dostarczeniu informacji o potencjalnych oszczędnościach energii. Polski ustawodawca dodatkowo nakłada obowiązek, aby przegląd zużycia odpowiadał łącznie za co najmniej 90 proc. całkowitego zużycia energii przez audytowane przedsiębiorstwo....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10905

Wydanie: 10905

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament