Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Synthos wyda 2 mld zł na inwestycje

17 listopada 2017 | Ekonomia
Chemiczna spółka poprawiła wyniki
źródło: Rzeczpospolita
Chemiczna spółka poprawiła wyniki

W piątek ruszają zapisy na sprzedaż akcji Synthosu w ramach wezwania ogłoszonego przez głównego właściciela spółki – Michała Sołowowa.

barbara Oksińska

Tuż przed rozpoczęciem zapisów chemiczna grupa opublikowała dobre – lepsze od oczekiwań analityków – wyniki za trzy kwartały, ale jednocześnie zdecydowała się na kolejny odpis swoich kluczowych aktywów. Tym razem chodzi o uruchomioną w 2015 r. za ponad pół miliarda złotych instalację do wyrobu innowacyjnych kauczuków.

Rynek rozczarował

Zarząd Synthosu ocenił, że nie jest w stanie zagwarantować zakładanego w procesie inwestycji wykorzystania zdolności produkcyjnych nowej instalacji w najbliższym czasie. Wskazuje przy tym na silną konkurencję rynkową, słaby popyt w krajach dalekowschodnich, długi czas uzyskiwania akceptacji klientów oraz niskie marże, które odbiegają od poziomu pozwalającego uzyskać zakładany zwrot z inwestycji. Odpis z tego tytułu obniżył zysk netto Synthosu o 119 mln zł.

Wcześniej spółka zdecydowała się też na odpisanie wartości biznesu styrenowego i to niedługo po jego przejęciu od Ineosu za 80 mln euro. Zarząd stwierdził, że nie jest w stanie zagwarantować zakładanego w procesie akwizycji poziomu marż na produktach oferowanych przez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10905

Wydanie: 10905

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament