Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Synthos wyda 2 mld zł na inwestycje

17 listopada 2017 | Ekonomia
Chemiczna spółka poprawiła wyniki
źródło: Rzeczpospolita
Chemiczna spółka poprawiła wyniki

W piątek ruszają zapisy na sprzedaż akcji Synthosu w ramach wezwania ogłoszonego przez głównego właściciela spółki – Michała Sołowowa.

barbara Oksińska

Tuż przed rozpoczęciem zapisów chemiczna grupa opublikowała dobre – lepsze od oczekiwań analityków – wyniki za trzy kwartały, ale jednocześnie zdecydowała się na kolejny odpis swoich kluczowych aktywów. Tym razem chodzi o uruchomioną w 2015 r. za ponad pół miliarda złotych instalację do wyrobu innowacyjnych kauczuków.

Rynek rozczarował

Zarząd Synthosu ocenił, że nie jest w stanie zagwarantować zakładanego w procesie inwestycji wykorzystania zdolności produkcyjnych nowej instalacji w najbliższym czasie. Wskazuje przy tym na silną konkurencję rynkową, słaby popyt w krajach dalekowschodnich, długi czas uzyskiwania akceptacji klientów oraz niskie marże, które odbiegają od poziomu pozwalającego uzyskać zakładany zwrot z inwestycji. Odpis z tego tytułu obniżył zysk netto Synthosu o 119 mln zł.

Wcześniej spółka zdecydowała się też na odpisanie wartości biznesu styrenowego i to niedługo po jego przejęciu od Ineosu za 80 mln euro. Zarząd stwierdził, że nie jest w stanie zagwarantować zakładanego w procesie akwizycji poziomu marż na produktach oferowanych przez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Wydanie: 10905

Wydanie: 10905

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament