Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Granty na szukanie nisz rynkowych

17 listopada 2017 | Dobra Firma
Firmy, które chcą inwestować w B+R na Mazowszu mogą pozyskać dotacje na doposażenie swych laboratoriów badawczych w nowy sprzęt.
źródło: AdobeStock
Firmy, które chcą inwestować w B+R na Mazowszu mogą pozyskać dotacje na doposażenie swych laboratoriów badawczych w nowy sprzęt.

Firmy, które chcą inwestować w badania i rozwój na Mazowszu, mogą liczyć na nietypowe dotacje.

Artur osiecki

Zwiększanie innowacyjności regionalnej gospodarki jest jednym z głównych celów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020. Dlatego fundusze unijne są tu inwestowane m.in. w opracowywanie i wdrażanie innowacyjnych produktów i usług, ale też tworzenie niezbędnego zaplecza badawczo-rozwojowego. – Na Mazowszu stawiamy na badania i rozwój (B+R). Po pierwsze, wynika to z potencjału naszego województwa – 40 proc. krajowego potencjału badawczo-rozwojowego zarówno jeśli idzie o firmy, jak i o jednostki naukowe, jest skoncentrowane właśnie u nas. Po drugie, obecny okres programowania unijnego 2014–2020 jest dla nas bardzo specyficzny jako dla najbogatszego polskiego województwa. Środki unijne w bardzo dużym stopniu ukierunkowano właśnie na B+R – mówi Mariusz Frankowski, dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych (MJWPU). I jak wskazuje, łącznie w mazowieckim RPO na lata 2014–2020 na badania przemysłowe i prace rozwojowe...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10905

Wydanie: 10905

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament