Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Związki i firmy walczą o lepiej zarabiających

17 listopada 2017 | Prawo | Mateusz Rzemek

Partnerzy społeczni zasiadający w Radzie Dialogu Społecznego wzywają rząd do wstrzymania nowelizacji podnoszącej składki ZUS od najwyższych zarobków.

To się nie zdarza często, gdy największe centrale związkowe i organizacje pracodawców zasiadające w Radzie Dialogu Społecznego jednoczą siły przeciwko rządowi. NSZZ Solidarność, OPZZ i Forum Związków Zawodowych, a także Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, BCC i Związek Rzemiosła Polskiego jednogłośnie wezwały Elżbietę Rafalską, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, do pilnego zwołania nadzwyczajnego posiedzenia prezydium Rady Dialogu Społecznego.

Partnerzy społeczni muszą działać szybko, bo chcą, by Sejm wstrzymał prace nad projektem przewidującym zniesienie limitu 30-krotności przeciętnego wynagrodzenia, powyżej którego przychody z pracy nie podlegają pod składki ZUS. W ten sposób przedsiębiorcy zapłacą już w przyszłym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10905

Wydanie: 10905

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament