Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sektor IT to duma regionu

17 listopada 2017 | Życie Pomorza Zachodniego | Rafał Mierzejewski
Startupy w województwie zachodniopomorskim mogą liczyć na fundusze pożyczkowe i poręczeniowe oraz wsparcie klastru, dzięki któremu możliwa jest wymiana doświadczeń.
źródło: AdobeStock
Startupy w województwie zachodniopomorskim mogą liczyć na fundusze pożyczkowe i poręczeniowe oraz wsparcie klastru, dzięki któremu możliwa jest wymiana doświadczeń.
źródło: AdobeStock

Pomorze Zachodnie daje startupom szanse na start i rozwinięcie skrzydeł, m.in. dzięki wsparciu finansowemu.

Trudno określić dokładną liczbę startupów na Pomorzu Zachodnim. Z pewnością jest ich ponad 100. Sam Technopark Pomerania, jedna z czołowych instytucji ekosystemu w regionie, jest siedzibą dla 60 przedsiębiorstw czy projektów. Maciej Jankowski, ambasador Fundacji Startup Poland w województwie, w raporcie „Polskie startupy. Raport 2017" podaje, że w regionie tylko w sektorze IT działa 4000 firm zatrudniających kilka tysięcy specjalistów. Poważna część spośród najmniejszych projektów IT to startupy. Tak liczne grono startupowców z wysokim potencjałem wzrostu wymaga instytucji otoczenia biznesu, których na Pomorzu Zachodnim nie brakuje, choć oczywiście regionowi daleko do Mazowsza czy Małopolski.

Pieniądze i aniołowie

Województwo ma kilka funduszy finansujących projekty startupowe: Pomeranus Seed, IQ Pomerania, a w ramach sieci Amber startupy korzystają z pomocy kilku aniołów biznesu. – Mamy kilka sukcesów w postaci wysoce rentownych wyjść inwestycyjnych z zachodniopomorskich firm. To między innymi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10905

Wydanie: 10905

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament