Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

TogetherData wie, jak dobrze zarobić na wyciskaniu danych

17 listopada 2017 | Dobra Firma
Paweł Brach, wiceprezes TogetherData, zawodowo przekuwa duże zbiory danych na przewagę konkurencyjną firm.
źródło: materiały prasowe
Paweł Brach, wiceprezes TogetherData, zawodowo przekuwa duże zbiory danych na przewagę konkurencyjną firm.

Warszawski startup skoncentrował się na Big Data – to sektor, który rośnie kilkukrotnie szybciej niż rynek IT. Spółka Pawła Brachy i Michała Gramsa od początku okazała się dochodowym biznesem. Teraz chce podbić Amerykę Płd.

michał duszczyk

Mówią o sobie „pierwszy w Polsce data science house". Co kryje się pod tym sformułowaniem? Firma oferująca kompleksowe usługi analityki dużych zbiorów danych (tzw. Big Data). Warszawski startup TogetherData oparł swój biznes m.in. na pomaganiu innym przedsiębiorstwom w pozyskiwaniu cennych informacji drzemiących w gromadzonych przez nie, ale dotąd niewykorzystywanych dostatecznie danych. Startup wzbogaca też systemy informatyczne firm danymi z sieci czy z papierowych dokumentów. Jednym słowem, pomaga wykorzystywać potencjał drzemiący w – często nieusystemtyzowanych – danych, dając dostęp do nowych, ważnych informacji, dokładniejsze prognozy, wgląd w interakcje z klientami.

Badacze wielkich zbiorów

– Miliardy danych i informacji o użytkownikach sieci w Europie mają już wartość blisko 8 proc. PKB całej Unii Europejskiej – podkreśla Paweł Brach, wiceprezes spółki TogetherData.

Jak wskazuje jednak, ponad połowa przedsiębiorstw ma problem z oceną przydatności danych oraz nieumiejętność połączenia ich w logiczny strumień wiedzy, a co za tym idzie, ich skutecznym monetyzowaniem. – Polska ma do odrobienia pracę domową w kwestiach związanych z cyfryzacją i wykorzystaniem Big Data w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10905

Wydanie: 10905

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament