Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Potencjał regionu idzie w górę

17 listopada 2017 | Życie Pomorza Zachodniego | Katarzyna Kucharczyk
Szczecin dysponuje obecnie 500 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.
źródło: Shutterstock
Szczecin dysponuje obecnie 500 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

Zachodniopomorskie firmy mogą liczyć na korzystne pożyczki z przeznaczeniem m.in. na inwestycje. To kolejny impuls dla przedsiębiorczości w regionie.

Województwo zachodniopomorskie zajmuje czwarte miejsce pod względem atrakcyjności inwestycyjnej z punktu widzenia działalności przemysłowej – wynika z rankingu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. Region został też zaklasyfikowany do grupy o najwyższej atrakcyjności inwestycyjnej dla działalności zaawansowanej technologicznie. W minionych latach na Pomorzu Zachodnim wyraźnie wzrosła liczba nowo powstałych przedsiębiorstw. Było to pokłosiem możliwości pozyskania dofinansowania z perspektywy unijnej na lata 2007–2013. Teraz mamy drugi rzut, który powinien zaowocować dalszym rozwojem biznesu w regionie.

Pożyczki pod lupą

W ramach programu JEREMIE 2 przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z trzech rodzajów produktów: mikropożyczki, pożyczki inwestycyjnej oraz pożyczki obrotowo-inwestycyjnej – informuje Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego. Podkreśla, że pożyczki mają atrakcyjne oprocentowanie, a za ich udzielenie nie jest pobierana prowizja. Przedsiębiorcy mogą przeznaczyć środki na inwestycje i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10905

Wydanie: 10905

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament