Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zyski najpierw na inwestycje, potem na nagrody

17 listopada 2017 | Ekonomia
autor zdjęcia: Andrzej Grygiel
źródło: PAP

Ceny węgla muszą wzrosnąć, gdyż przez ostatnie lata szorowały po dnie – mówi prezes Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia.

Michal Heřman

Rz: Ceny węgla w europejskich portach poszły w górę, największy krajowy producent węgla Polska Grupa Górnicza nie nadąża z wydobyciem. To znakomita sytuacja dla kopalni Silesia. Widać to już w jej wynikach?

Michal Heřman: Rzeczywiście w tym roku sytuacja producentów węgla diametralnie się zmieniła. Pamiętajmy jednak, że ceny węgla na ten rok kontraktowane były jeszcze w 2016 r., kiedy panowała duża niepewność i ich poziom nie był tak wysoki jak dziś. Moim zdaniem musimy jeszcze poczekać kilka miesięcy, by móc mówić o początkach stabilizacji na rynku węgla.

Jedno jest pewne: Silesia nie powinna mieć problemów ze sprzedażą węgla.

Z całą pewnością możemy powiedzieć, że po pięciu ciężkich latach sytuacja na rynku uległa poprawie. Przede wszystkim, biorąc pod uwagę drożejący węgiel na świecie, mamy znacznie lepszą pozycję w negocjacjach z energetyką niż jeszcze rok czy dwa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10905

Wydanie: 10905

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament