Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Poprawa w płatnościach, ale nie wszędzie

17 listopada 2017 | Dobra Firma
Im indeks wyższy, tym mniejsze problemy z zatorami pewn
źródło: Rzeczpospolita
Im indeks wyższy, tym mniejsze problemy z zatorami pewn

Już co trzeci przedsiębiorca z branży budowlanej wskazuje na rosnące problemy z opóźnionymi płatnościami, w przemyśle – co dziesiąty.

W III kw. Indeks Należności Przedsiębiorstw, który odzwierciedla poziom zatorów płatniczych w gospodarce, spadł zaledwie o 0,1 punkt i w październiku wynosił 90,6 pkt. A im wyższa wartość INP, tym przedsiębiorcy mniej odczuwają problemy z odzyskaniem pieniędzy. – To wciąż jeden z najlepszych wyników od stycznia 2009 r. – tłumaczy Adam Łącki, prezes zarządu Krajowego Rejestru Długów BIG SA. KRD wraz z Konferencją Przedsiębiorstw Finansowych jest autorem cyklicznych badan Portfel Należności Polskich Przedsiębiorstw. Do wysokiego poziomu INP przyczyniło się przede wszystkim skrócenie przeciętnego okresu oczekiwania na zapłatę. W II kw. przedsiębiorcy czekali na pieniądze od kontrahentów średnio 3 miesiące i 13 dni. Obecnie czas ten uległ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10905

Wydanie: 10905

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament