Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kolejka do ministra po glejt na swobodę usług

17 listopada 2017 | Prawo | Paweł Rochowicz

Fiskus znalazł nowe źródło dochodu: opłaty od porozumień cenowych. Wiele firm chętnie zapłaci, byle tylko móc odliczyć znacznie większe koszty.

paweł rochowicz

Z początkiem 2018 r. zaczną obowiązywać ograniczenia w zaliczaniu do kosztów wydatków np. na usługi zarządcze i reklamowe świadczonych sobie przez spółki z jednej grupy kapitałowej. Na podpis prezydenta czeka ustawa zmieniająca podatki dochodowe. Celem ma być ograniczenie nadużyć przez sztuczne przerzucanie dochodów miedzy takimi podmiotami. Usługi takie często mają charakter niematerialny i trudno jednoznacznie ustalić ich rynkowy poziom. Pozwala to nimi żonglować i przenosić dochody grupy tak, by zapłacić niski podatek lub nie płacić go wcale.

Tylko 5 proc. dochodu

Ograniczenie, zwłaszcza dla dużych firm, jest drastyczne. Pozwala na zaliczenie w koszty tylko 3 mln zł na takie usługi oraz nadwyżki nieprzekraczającej –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10905

Wydanie: 10905

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament