Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Podatnicy nie rozliczą odsetek od kredytu konsolidacyjnego

12 marca 2018 | Podatki | Iwona Strzępka

Konsolidacja kredytu na nabycie udziałów nie uchroni przed konsekwencjami debt push-down.

Tak wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 5 lutego 2018 r. (0114-KDIP2-2.4010.295. 2017.1.AM).

Podatnik zaciągnął przed 1 stycznia 2018 r. kilka kredytów m.in. na finansowanie bieżących zobowiązań, rozbudowę zakładu oraz na nabycie udziałów innej spółki. W późniejszym okresie nastąpiło połączenie podatnika z nabytą spółką. Obecnie podatnik rozważa zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego, który miałby refinansować kredyty udzielone przed 2018 r.

Pytanie podatnika dotyczyło tego, czy odsetki od kredytu konsolidacyjnego będą podlegać ograniczeniom w zakresie możliwości zaliczenia ich do kosztów uzyskania przychodu, wynikającym z tzw. niedostatecznej kapitalizacji, w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2018 r. W ocenie podatnika, kredyt konsolidacyjny powinien być oceniany jako nowe finansowanie, zatem do ograniczenia możliwości zaliczenia odsetek od tego kredytu do kosztów uzyskania przychodów powinno stosować się nowe zasady dotyczące niedostatecznej kapitalizacji, zgodnie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10999

Wydanie: 10999

Spis treści
Zamów abonament