Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kamil Stoch w norweskim wirze

12 marca 2018 | Sport | Krzysztof Rawa
Najlepsi w konkursie w Oslo. Od lewej Stefan Kraft (drugi), zwycięzca Daniel Andre Tande i Michael Hayboeck (trzeci).
źródło: AFP
Najlepsi w konkursie w Oslo. Od lewej Stefan Kraft (drugi), zwycięzca Daniel Andre Tande i Michael Hayboeck (trzeci).

Wiatr i Norwegowie przeszkadzali, ale Stoch jest liderem Raw Air. W niedzielnym konkursie w Oslo był szósty. Teraz Trondheim.

Kiedy Polak siadł na belce do ostatniego skoku na wzgórzu Holmenkollen – prowadził. Kilkanaście minut wcześniej wspaniale poleciał aż 138 m, rekord zawodów. Prowadzona na bieżąco klasyfikacja turnieju Raw Air pokazywała, że miał już blisko 20 punktów przewagi nad najbliższym rywalem.

Wydawało się, że jeszcze ją powiększy, ale na kaprysy norweskiego wiatru nie znalazł sposobu. Zaledwie 119 metrów i zamiast 28. zwycięstwa w Pucharze Świata i związanych z nim radości, polscy kibice w Oslo (jak zawsze zdominowali trybuny) musieli godzić się z szóstym miejscem polskiego mistrza olimpijskiego, za Danielem Andre Tande, dwoma Austriakami Stefanem Kraftem i Michaelem Haybockiem oraz kolejnymi Norwegami: Robertem Johanssonem i Johannem Andre Forfangiem.

Ofiary podmuchów

Trzeba przyznać, że ofiar nagłych podmuchów było więcej: nie dali sobie z nimi rady goniący Stocha w PŚ Niemcy Richard Freitag i Andreas Wellinger, wypadli z pierwszej dziesiątki Słoweńcy Jernej Damjan i Tilen Bartol oraz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10999

Wydanie: 10999

Spis treści
Zamów abonament