Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firma na pokolenia

12 marca 2018 | Kongres firm rodzinnych

Marek Piechocki, założyciel i prezes zarządu LPP.

Coraz więcej właścicieli rodzinnych firm, które powstały na początku polskiej transformacji, musi zacząć się mierzyć z wyzwaniami, jakie niesie za sobą sukcesja. To niełatwe zadanie, bo poza kwestiami czysto biznesowymi w grę wchodzą relacje z najbliższymi, z rodziną. W LPP postanowiliśmy wziąć sukcesyjnego byka za rogi i zacząć pracować nad rozwiązaniami.

Kiedy w 1991 r. razem z moim wspólnikiem zakładaliśmy LPP (wówczas PH Mistral), przyświecała nam jedna, bardzo prosta myśl: pokazać światu, że Polak potrafi. Pragnęliśmy za wszelką cenę udowodnić, że potrafimy projektować i produkować dobrej jakości ubrania, które będą podobały się klientom, nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Od tego czasu minęło ponad ćwierć wieku. Polska stała się przykładem modelowego przejścia od komunizmu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10999

Wydanie: 10999

Spis treści
Zamów abonament