Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polityczna gra wokół Smoleńska

12 marca 2018 | Kraj | Marek Kozubal Michał Kolanko
Nieoficjalnie mówi się, że ustalenie podkomisji Macierewicza nie mają już dla Jarosława Kaczyńskiego większego znaczenia.
autor zdjęcia: Jerzy Dudek
źródło: Rzeczpospolita
Nieoficjalnie mówi się, że ustalenie podkomisji Macierewicza nie mają już dla Jarosława Kaczyńskiego większego znaczenia.

Macierewicz nie przedstawi za miesiąc końcowego raportu na temat przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie sobotniej miesięcznicy smoleńskiej w Warszawie, odnosząc się do prac podkomisji, która wyjaśnia okoliczności tragedii pod Smoleńskiej, powiedział, że „poznamy, co udało się zrobić podkomisji, a czego przed eksperymentami przeprowadzonymi na jednej z uczelni amerykańskich ustalić się nie udało". Dodał, że z pewnością nie było prawdą to, co ustaliły komisja Anodiny (szefowa rosyjskiej komisji MAK) i komisja Millera.

Ale jak wynika z naszych informacji, dla centrali PiS przy Nowogrodzkiej informacje przekazywane przez Antoniego Macierewicza, który stoi na czele tej podkomisji, nie mają już dużego znaczenia. Lider partii nisko ocenia wiarygodność byłego ministra i efektów jego pracy. Nasi informatorzy podkreślają, że ogromna skala zmian w Ministerstwie Obrony Narodowej pokazuje, jaka jest teraz realna pozycja Macierewicza w obozie władzy. Dlatego już kilka...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10999

Wydanie: 10999

Spis treści
Zamów abonament