Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak zapewnić długowieczność firmie rodzinnej

12 marca 2018 | Kongres firm rodzinnych

Przekazanie biznesu w ręce młodszego pokolenia w firmach rodzinnych nie odbywa się automatycznie. To proces niezwykle złożony i trudny. Sukcesja wymaga ogromnego zaangażowania zarówno po stronie oddających stery w firmie, jak i po stronie sukcesorów. Dlatego to właśnie proces zmiany pokoleniowej, czekający polskie firmy rodzinne w najbliższych latach, będzie głównym tematem V Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych, który odbędzie się 19-20 marca tego roku w poznańskim Hotelu IBB Andersia.

Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych, odbywający się już po raz piąty jest unikatowym w skali światowej wydarzeniem. Stanowi jedyną w swoim rodzaju platformę wymiany profesjonalnej wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem rodzinnym. Jest miejscem, gdzie właściciele firm rodzinnych, praktycy biznesu konsultują się z naukowcami i innymi czołowymi polskimi przedsiębiorcami. Inicjatorem tego wydarzenia jest Instytut Biznesu Rodzinnego. Najwięcej miejsca w tegorocznej edycji Kongresu zajmie temat zmiany pokoleniowej w rodzinnym przedsiębiorstwie.

– Od sukcesyjnych decyzji właścicieli oraz powodzenia pierwszej fali procesu zmiany pokoleniowej zależy nie tylko byt ich rodzin, ale i tysiące miejsc pracy w całej Polsce – uważa Michał Wojewoda, dyrektor operacyjny InstytutuBiznesu Rodzinnego. – Dlatego warto mieć świadomość, jak wzmacniać potencjał długowieczności i uznając swoją rodzinność, wprowadzić mechanizmy ładu rodzinnego. Do elementów ładu należą np. wartości, konstytucja firmy rodzinnej, rada rodziny czy zjazdy rodzinne. Wprowadzenie ich pozwala myśleć o długowieczności firmy.

Zdaniem Łukasza Tylczyńskiego, eksperta ds. badań i rozwoju Instytutu Biznesu Rodzinnego proces zmiany pokoleniowej w polskich firmach rodzinnych jest dla nich jednym z największych wyzwań w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10999

Wydanie: 10999

Spis treści
Zamów abonament