Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ostatnia bitwa o wyspy w galeriach

08 listopada 2019 | Nieruchomości w Ekonomii | Aneta Gawrońska
Manufaktura – centrum handlowe w Łodzi – w świątecznych szatach
źródło: materiały prasowe
Manufaktura – centrum handlowe w Łodzi – w świątecznych szatach

Najlepsze świąteczne stoiska w centrach handlowych są rezerwowane już wiosną. Teraz najemcy biją się o ostatnie wolne metry w pasażach.

Branża handlowa do Bożego Narodzenia przygotowuje się pełną parą. Powierzchnie pod sezonowe stoiska w galeriach to łakomy kąsek dla sprzedawców ozdób choinkowych, smakołyków, świec, zabawek. Znalezienie miejsca staje się coraz trudniejsze.

– Aby w grudniu zaskoczyć klientów jak najatrakcyjniejszą ofertą, galerie przygotowują ją znacznie wcześniej – podkreśla Paweł Kotlarski, ekspert ds. zarządzania centrami handlowymi w firmie doradczej CBRE. – Każda niezagospodarowana, przeznaczona pod stoisko przestrzeń w pasażach jest rozchwytywana. Większość miejsc jest bowiem wynajmowana cały rok na podstawie długoterminowych kontraktów.

Trzeba być oryginalnym

Jak mówi Paweł Kotlarski, ofertę wysp na świąteczny okres ustala się zwykle już latem, a więc z prawie półrocznym wyprzedzeniem. – Zdarza się, choć rzadko, że po wyjątkowo udanym sezonie umowy z zaufanym partnerem podpisywane są nawet rok wcześniej – zauważa. O tej porze wolne przestrzenie znajdziemy w gorzej wyeksponowanych miejscach z mniejszym przepływem klientów.

Z analiz CBRE wynika, że ograniczenie handlu w niedzielę nie wpłynęło na spadek...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11504

Wydanie: 11504

Spis treści

Reklama

Kultura

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament