Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Stoimy w obliczu poważnych zagrożeń dla środowiska

08 listopada 2019 | Ekonomia i rynek
źródło: materiały prasowe

Mamy dwa kluczowe wyzwania. Pierwsze jest związane z używaniem plastiku, a drugie ze zmianami klimatycznymi. Musimy na nie reagować – mówi Simon Smith, prezes Nestlé Polska SA.

 

Plastik jest wygodnym i niezawodnym materiałem do m.in. pakowania żywności. Jednak dziś widzimy przede wszystkim, że stał się poważnym zagrożeniem dla środowiska. Jakie jest podejście Nestlé do plastiku?

Kiedy spojrzymy w przeszłość, to zobaczymy, że szybko zyskiwał on popularność. Intencje były dobre. Chodziło o przechowywanie produktów spożywczych, bezpieczeństwo i jakość. I wciąż uważa się, że plastikowe opakowania są najlepszym sposobem zabezpieczenia żywności. Jednak przemysł nie do końca zdawał sobie przy tym sprawę z konsekwencji ich stosowania dla środowiska. I oto mamy poważne zagrożenie. I musimy zareagować!

Jako organizacja przyjęliśmy zobowiązania. Do 2025 roku wszystkie nasze opakowania – plastikowe i inne – będą się nadawały albo do recyklingu, albo do powtórnego użytku. Nasza wizja jest taka, by żadne z naszych opakowań nie trafiało do środowiska czy do śmieci. Ale uważamy, że to nie wystarczy. Bo dziś globalnie tylko 14 proc. plastiku jest poddawane recyklingowi. W Polsce jest znacznie lepiej, bo jest to 35 proc., ale nadal 65 proc. nie jest przetwarzane. To wymaga pilnej zmiany.

Jesteśmy bardzo zdeterminowani, aby dokonać przeglądu wszystkich opcji w celu rozwiązania tego bardzo złożonego problemu. Nie zrobimy tego sami. Potrzeba rozwiązań na wielu polach. Patrzymy na plastik przez pryzmat zasad gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ)....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11504

Wydanie: 11504

Spis treści

Reklama

Kultura

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament