Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uber, Bolt i branża taxi biją się o kierowców

08 listopada 2019 | Ekonomia i rynek | Michał Duszczyk
źródło: Rzeczpospolita

Gigantyczny brak pracowników na rynku przewozów od stycznia jeszcze się zwiększy. Wobec rosnącego popytu na te usługi znalezienie chętnych do prowadzenia auta to być albo nie być dla wielu firm.

 

Branża przewozu osób i taxi rosła w ciągu ostatnich paru lat jak na drożdżach. Firmy, jak Uber, Bolt, FreeNow czy iTaxi, zbudowały stronę popytową, ale nie udało się zrównoważyć jej z podażą. W konsekwencji brakuje tysięcy kierowców. A będzie jeszcze gorzej, bo od nowego roku wejdą przepisy, które obligują przewoźników do posiadania licencji taxi.

Kierowcy będą rezygnować

W styczniu wejdzie w życie ustawa o transporcie, która sprawi, że aplikacje przewozowe staną się legalne, ale dotychczasowy model biznesowy niektórych firm legnie w gruzach. Kierowcy w praktyce staną się bowiem taksówkarzami. Będą musieli zdać egzamin i uzyskać licencję. To duży problem dla firm....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11504

Wydanie: 11504

Spis treści

Reklama

Kultura

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament